Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Yaniklar

 

Základní info o letovisku Yaniklar

Příjemné prázdninové letovisko Yaniklar s nádechem orientu se nachází 18 km od střediska Fethie, které je snadno dostupné místními dolmušemi. Panuje zde, stejně jako v celé Egejské riviéře, středomořské klima, kdy zimy jsou velmi mírné a deštivé s teplotami v rozmezí od 0 až 10°C a letní teploty se pohybují okolo 30 až 35 °C.

Co v letovisku Yaniklar?

Prázdninové městečko Yaniklar patří ke klidnějším lokalitám, ale i zde najdete dobré turistické zázemí, tak jako ve všech ostatních prázdninových letoviscích slunečného Turecka. V Yaniklaru se snoubí krásná příroda s možnostmi kulturního vyžití i noční zábavy.  Pobyt v Yaniklaru můžeme doporučit k prožití pohodové dovolené, ať už budete chtít poznávat přilehlé okolí anebo jen odpočívat na pláži, či u bazénu.

Městečko Yaniklar je také dobrým výchozím bodem při cestě do nedalekého Uzumlu, kde se nachází výrobny koberečků, do kterých je možno nahlédnout a poznat samotný proces výroby. Dalším z častých cílů bývá „třešňový festival“ pořádaný v Nifu.

Pláže u Yaniklar

Většina pláží v Yaniklaru jsou uměle vytvořené plochy na kamenitých útesech, s upravenými vstupy do moře, což ocení zejména rodiny s malými dětmi a méně zdatní plavci.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí