Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Antalya

 

Výlety a organizované akce

Kde výlety sehnat?

Nabídku výletů přímo z Vašeho hotelu nebo letoviska Vám vždy zajistí delegát, případně se můžete podívat na informační tabule nebo nabídky různých turistických center, které určitě uvidíte při jakékoliv procházce po letovisku. Turistická centra jsou prakticky všude. Někde větší, jinde se jedná třeba jen o malou dřevěnou budku, na které jsou rozvěšené letáky, ale opravdu bývají všude.

Jak výlety zakoupit?

99 % výletů nepořádá CK, ale pouze využívá místní nabídky. Výlety jsou většinou nabízené přes delegáty nebo informační nástěnky, které CK v hotelích občas mívají. Výhoda je, že výlety tak bývají celkem dobře zabezpečené, delegát často zajistí i hromadnou dopravu na místo startu výletu či pomůže s řešením případných problémů. Nevýhoda je, že občas jsou výlety dažší, než jinde, a ta hromadná doprava na start může být podmíněna třeba minimálním počtem účastníků.

Druhou variantou je zakoupení výletu v některém z turistických center nebo přímo u pořadatele. To platí třeba pro lodní výlety, kdy si jen přijdete k lodi, zaplatíte a jedete. Výhoda je, že výlety mohou být o dost levnější, než přes delegáta nebo přes hotel. Nevýhoda je, že si musíte sami zajistit dopravu do výchozího místa nebo že jste v případě problémů odkázáni sami na sebe.

 

Tipy na ubytování v této oblasti:

Zápatí