Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Türkler

 

Základní info o letovisku Türkler

Asi 20 kilometrů západně od Alanye leží letovisko Türkler . Jedná se o spíše klidnější letovisko vhodné pro strávení relaxační dovolené. Odpočinek si zde vychutnají jak rodiny s dětmi, tak starší turisté či zamilované páry.   Díky blízkosti známějšího velkého letoviska, Alanye a různých turistických zajímavostí však uspokojí také aktivně založené jedince a ty, kdo si chtějí dovolenou zpestřit nějakým výletem.

Türkler a pláže

Turistické letovisko Türkler je lemováno nádhernou pláží se zlatavým pískem nebo kamínky, která se pozvolně svažuje do moře. Bez obav se tak u břehu mohou koupat i malé děti nebo nepříliš zdatní plavci. Na své si zde přijdou i milovníci vodních sportů, vyzkoušet mohou jízdu na vodních lyžích, vodních skútrech, windsurfing nebo potápění.

Co zde?

V centru letoviska se nachází spousta obchůdků se suvenýry, minimarketů se základními potravinami, barů, klasických taveren a restaurací. Ochutnat zde můžete kvalitní pálenky a typické turecké pochoutky. Türkler nabízí poklidnou atmosféru a je zárukou ničím nerušené dovolené. Potěší vás, ať už preferujete odpočinek na pláži či navštěvování památek a zajímavých míst. Nejblíže položeným městečkem je Konakli, které najdete asi 5 km od Türkleru. Známější rekreační letovisko, Alanyi, s množstvím historických památek i několika plážemi se nachází přibližně 20 km od Türkleru. Ovšem tím výčet zajímavostí a přírodních krás nekončí. Celá oblast Turecké riviéry oplývá pestrou paletou historických pamětihodností i přírodních zajímavostí. K vidění jsou zde antická města, středověké tvrze, vodopády, národní parky a hory a zelená údolí s průzračnými řekami.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí