Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Turgutreis

 

Základní info o letovisku Turgutreis

Přibližně 20 kilometrů od Bodrumu se nachází druhé největší letovisko Bodrumského poloostrova, Turgutreis.  Za své jméno vděčí tureckému admirálovi Turgut Reisovi, který v 15. století podnikal expedice do Španělska, Itálie a severní Afriky.

Turgutreis zatím není mezi českými turisty příliš známé, ale jeho obliba každoročně vzrůstá. Přesto však dosud není poznamenané masovým turistickým ruchem, a tak je Turgutreis ideální volbou pro ty, kdo vyhledávají na dovolené klid a odpočinek od ruchu velkoměst. Zároveň však Turgutreis poskytuje turistům kompletní služby. Rozkládá se v údolí plném zeleně, které lemuje modré pobřeží Egejského moře.  

V okolí Turgutreis se nachází rozlehlé citrusové plantáže. Díky příznivému klimatu je možná celoroční rekreace a koupání v moři od dubna až do října.

Letovisko Turgutreis - pláže a moře

Podél letoviska se táhne 5 kilometrů dlouhá písečná pláž, která je lemována hotelovými komplexy, penziony a apartmány. Mnohé hotelové pokoje poskytují nádherný výhled na nedaleký řecký ostrov Kos. Většina ubytovacích zařízení má své vlastní bazény s čistou vodou a s možností občerstvení v baru u bazénu.  Kdo upřednostňuje relaxování na pláži, toho v Turgutreis jistě uspokojí udržovaná pláž s hrubším zlatavým pískem, který se místy prolíná s kamínky. Přístup do vody je pozvolný, což uvítají zejména malé děti.  Přes silnici jsou hostům k dispozici toalety a sprchy se sladkou vodou. Na turisty, které přepadne po dlouhém slunění na lehátku pod slunečníkem a po koupání v čistém moři hlad, čekají také plážové bary a restaurace. Kromě kulinářských specialit si mohou hosté vychutnávat také nádherné scenérie a západy slunce.

Co zde?

Turgutreis je vyhlášené rovněž skvělými podmínkami pro vodní sporty, zejména tedy windsurfing, jachting nebo kiting. Jachtařům zde slouží velký přístav s dostatkem místa. Řada lidí sem jezdí také za rybolovem.  Milovníci nakupování by si v Turgutreis neměli nechat ujít návštěvu vyhlášeného trhu s širokou nabídkou zboží, který se koná každou sobotu. Zejména u stánků je však potřeba dávat pozor na padělky výrobků světoznámých značek a nebát se smlouvání, které  patří k místní kultuře. Tuto oblast  si oblíbili také vyznavači potápění, neboť zdejší vody jsou plné vraků lodí. Nálezy z nich jsou dnes vystaveny v bodrumském Muzeu podmořské archeologie.
Pokud toužíte po pestrém nočním životě, nebude pro vás Turgutreis to pravé. Za ním se vydejte spíše do nedalekého Bodrumu, kam vás zavezou místní malé autobusy – dolmuše. V hlavní sezóně z letoviska pravidelně vyjíždí minibusy také do Istanbulu a Ankary. Kdo má zájem, může se vypravit na výlet do nedalekého akvaparku v Ortakentu, což je předměstí Bodrumu. V akvaparku se nachází spousta bazénů se skluzavkami a atrakcemi, od těch dětských až po ty určené pro odvážlivce.

Turgutreis a okolí

V blízkosti Turgutreis je v moři rozeseto asi 14 tureckých ostrůvků a také řecké ostrovy Kos a Kalymnos. Na ostrov Kos vyplouvají z Turgutreis pravidelné trajektové linky, plavba trvá zhruba 45 minut.  O něco vzdálenější je pak řecký ostrov Rhodos, kam turisty doveze za 3 hodiny plavby rychlý člun.  Velmi oblíbené jsou také lodní výlety na okolní turecké ostrovy, jednotlivé výlety se od sebe liší cenou a také počtem zastávek.  Ovšem i na turecké pevnině najdete mnoho zajímavostí, které můžete objevit, aniž byste museli absolvovat plavbu lodí. Rozhodně doporučujeme navštívit nedaleké letovisko Bodrum s hradem, muzeem lodních vraků a pozůstatky mauzolea, jednoho ze sedmi divů světa.  Vydat se z Turgutreis můžete také do Efesu nebo unikátní přírodní zajímavostí, Pamukkale.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí