Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Mapa Turecka s vyznačením Turecké a Egejské riviéry

Na mapě můžete vidět, že hlavní oblasti jsou vlastně tři. Istanbul, sem se jezdí především na poznávací zájezdy, Egejská riviéra, kde se pobřeží a otrovy více méně prolínají s Řeckem, a Turecká rivéra, která je svým charakterem a počasím velmi podobná Kypru, od kterého leží jen asi 70 - 80 km. Na severní pobřeží Turecka, k Černému moři, se běžně nejezdí, je zde prakticky stále deštivo a nevlídno (viz Turecko - počasí).

Mapa Turecka s vyznačením rivér

 

 

Mapa jižního Turecka - letoviska na Turecké riviéře

Na této mapě Turecka vidíte letoviska Turecké riviéry. Od Tekirova do Kargicaku je to několik stovek kilometrů krásného pobřeží a nádherných pláží. Vzdušnou čarou by to bylo asi 160 kilometerů.

Mapa Turecka - riviera

 

 

Mapa západního Turecka - letoviska na Egejské riviéře

Egejská riviéra je celkm velká, pro lepší přehlednost jsme mapu rozdělili do dvou částí, na sever a na jih.

 

Mapa jižní části Egejské riviéry

Mapa Egejské riviéry jižní část, Turecko

 

Mapa severní části Egejské riviéry

Mapa Egejské riviéry severní část, Turecko

 

Turecko - mapa podrobná

Další podrobné mapy Turecka s detailním zobrazením letovisek v jednotlivých oblastech najdete na stránce Mapa Turecka podrobná.

Mapa Turecka na internetu

Map Turecka na internetu je hodně. Pokud hledáte jen plánovače cest nebo si chcete ověřit, jak je to odkud daleko, stačí klasická Google maps. Zadáte Vyhledat trasu, napíšete odjezdové a cílové místo a ono Vám to již vše spočítá a ukáže. Odkaz je mapa Turecka na Google maps.

Mezi další mapy Turecka, které lze najít na internetu, pak patří třeba mapy silniční a železniční sítě, mapy památek a podobně. Pro ukázku je to například mapy níže. Odkazy vedou mimo tyto stránky a otevírají se v novém okně.

A co tedy můžeme doporučit? Zde je například velká (ale opravdu velká) mapa Turecka se zobrazením silniční sítě a kilometrů. Dále pak samozřejmě doporučujeme mapy papírové, seženete je prakticky v každém lepší prodejně map. Pokud se do Turecka chystáte na dovolenou v rámci běžného zájezdu, tak portál Turecko v detailech nabízel ke každému zájezdu mapu Turecka dle vlastního výběru zdarma.

Prodejny map

Velkou nabídku map mívali například v KIWI CK, viz jejich sekce Turecko - mapy. Nějakou tu mapu jsem zahlédl i v eshopech Království map nebo Mapy Turecka levně

Zápatí