Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Antalya

 

Turecká riviéra

Turecká riviéra se nachází na jihozápadě Turecka a omývají ji vody Středozemního moře (Egejská riviéra se nachází na západním pobřeží Turecka a omývají ji, stejně jako mnohé řecké ostrovy, vody moře Egejského).

Součástí Turecké riviéry jsou velmi známá a hojně navštěvovaná letoviska Alanya, Side, Belek, Antalya a Kemer. Slunečné počasí, brzo vyhřáté moře, zajímavá kultura, velmi chutná kuchyně, působivá historie, nepřeberné nákupní možnosti a moderní hotelové komplexy s nabídkou kvalitních služeb jsou důvodem, proč trávit dovolenou na Turecké riviéře. 

Co zde?

Dominantou Turecké riviéry je zcela jistě pohoří Taurus se svým nejvyšším vrcholem Erciyes, dosahujícím téměř 4 tisíce metrů, které se táhne podél pobřeží Středozemního moře.  Dalším ze zajímavých a nevšedních cílů může být návštěva nedalekého Národního parku Aladaglar, jehož prohlídku doporučujeme obzvláště na jaře, kdy vše kvete, nebo na podzim, kdy se příroda zbarví do teplých podzimních tónů.  Mezi další přírodní zajímavosti Turecké riviéry patří Chiméra, Národní park Olympos, Národní park Termessos, jeskyně Damlatas, jeskyně milenců, nebo fosforeskující jeskyně.

Mimo přírodní zajímavosti nabízí Turecká riviéra i množství známých pamětihodností, jako jsou antická města, mešity, kostely a muzea.  V neposlední řadě je třeba zmínit nádherné pláže, mezi nimiž jednoznačně vítězí překrásná Kleopatřina pláž, která se v mnoha žebříčcích světových hodnocení umístnila v čele tabulek mezi nejlepšími plážemi.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí