Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Tekirova

 

Základní info o letovisku Tekirova

Příjemné turistické letovisko Tekirova se nachází přibližně 15 km západně od letoviska Kemer, které je známé a vyhlášené svou krásnou přírodou a dobrou dostupností historických památek,  a patří tak k dalším letoviskům Turecké riviéry.  Původně se jednalo pouze o rybářskou vesnici, která se však postupně rozrostla a dnes zde na turisty čekají hotely nejvyšších kvalit.  K jejich běžnému vybavení patří bazény, tenisové kurty, bary a restaurace, wellness centra i kina.  Samozřejmostí je také stravování formou all inclusive.

Tekirova a pláže

Turisté jistě ocení nejen kvalitní služby hotelů, ale také krásnou polohu letoviska Tekirovy. Nachází se u malebné zátoky s průzračnou tyrkysovou vodou Středozemního moře a je obklopeno piniemi. Celou scenérii umocňuje kulisa hor v pozadí. Pobřeží lemuje písčito-oblázková pláž. Slunečníky, lehátka i plážové ručníky jsou zdejším hostům k dispozici.  Lenošení na pláži je možné si zde zpestřit vyzkoušením řady vodních sportů, jako je surfing, jízda na šlapadlech nebo kanoi. Některé hoely také nabízejí organizování skupinových sportů, jako je aerobik či vodní aerobik.

Co zde?

Letovisko Tekirova je také skvělým výchozím bodem pro absolvování výletů za okolními zajímavostmi. V jeho blízkosti se nachází například antická města Phaselis a Olympos. Název Olympos nese také nedaleký národní park, který láká milovníky pěší turistiky a divoké přírody.  Cestou mohou turisté natrefit na místo, z něhož uniká plyn a vytváří se tak ohnivé fontány, tzv. Chiméra.  Dále od Tekirovy můžete navštívit také 75 kilometrů vzdálené centrum celé oblasti, Antalyi, v níž se nachází mezinárodní letiště a kde můžete nakoupit vše, na co si vzpomenete.

Tekirova je příjemná svou polohou poblíž národního parku Olimpos. Je tu blízko na Chimery, na nákupy do Kemeru a za památkami do Phaselis. Jedete-li po silnici, musíte do Tekirovy uhnout na značené křižovatce, silnice v těchto místech prochází lesem dál od moře.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí