Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Ortakent

 

Základní info o letovisku Ortakent

Ortakent je klidné město, které je zasazené v malebné a téměř nedotčené krajině bodrumského poloostrova. Název Ortakent znamená „prostřední město“, za což vděčí své poloze – Ortakent  je pomyslným středem členitého pobřeží Bodrumského poloostrova. Díky své vynikající poloze je město skvělým výchozím bodem pro cestování po poloostrově. Samotný Bodrum je vzdálený odtud jen 7 kilometrů.

Ortakent a pláže

Místní pláž je dlouhá a široká a vane zde mírný vánek, který příjemně osvěžuje. Pláž je písečná, ovšem mořském dno je zde poměrně strmé. Přesto je pláž navštěvována i rodinami s dětmi.  Písečné pobřeží je v Ortakentu rozlehlé a široké. Známé jsou především dvě pláže – Bagla a Yashi. Pláž Yashi je vcelku rušná, posedět můžeme v kavárně či si v restauraci pochutnat na některé z místních specialit. Na pláži Bagla, které se též říká Velbloudí pláž, můžete zkusit projížďku na velbloudech po písečném povrchu.

Vo v Ortakentu?

Ve městě se nachází rovněž populární trh a nedaleko bylo vybudováno jedno z největších nákupních center poloostrova – Kipa, které je v letních měsících otevřeno čtyřiadvacet hodin denně. Hotely nabízejí velice kvalitní ubytování se středním i vysokým standardem služeb.

Pokud bychom si chtěli odpočinout od slané vody, máme možnost se vydat do aqvaparku Dedeman, který se nachází přibližně v půli cesty mezi Ortakentem a Bitezem. Atrakce a tobogány uvítají hlavně děti. Příznivci golfu mohou využít menšího golfového hřiště kousek od letoviska. Přímo v Ortakentu  vyzývá návštěvníky k procházce krásné úrodné údolí, kde jsou pěstovány olivy, fíky nebo citrusy. Z Ortakentu jistě doporučujeme navštívit nedaleké letovisko Bodrum s jeho hradem, muzeem s exponáty z potopených vraků lodí, se zbytky mauzolea nebo s antickým divadlem. Někteří turisté rádi využijí možnosti absolvovat lodní výlet na řecký ostrov Kos nebo Rhodos.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí