Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Okurcalar

 

Základní info o letovisku Okurcalar

Na jihozápadě Turecka se mezi letovisky Alanya a Manavgat nachází letovisko Okurcalar. Je součástí Turecké riviéry a představuje ideální místo pro strávení pohodové dovolené u moře. Poněvadž letovisko není příliš velké, přijdou si zde na své milovníci klidu a romantiky.
V Okurcalaru se můžete ubytovat jak v luxusních hotelech, tak i menších rodinných penzionech. Hotelové komplexy jsou situovány v těsné blízkosti pláže a poskytují kvalitní zázemí i služby na úrovni. Nechybí tu dětské koutky se skluzavkami, hřiště pro nejrůznější sporty, bazény a dokonce i lázně a fitness centra. Některé hotely se pyšní rozlehlými pozemky, na kterých jsou vybudovány zahrady s palmami a zákoutími vybízejícími k odpočinku. V nabídce hotelů je možné nalézt také služby kadeřníků, salony krásy či turecké lázně.

Okurcalar a pláže

Pláž v letovisku Okulcalar je dlouhá 150 metrů a je písčito-oblázková, ve vodě se pak vyskytují větší valouny, proto s sebou nezapomeňte přibalit boty do vody. Pláž je čistá, udržovaná, vybavená sprchami a toaletami. Vstup do vody je velmi pozvolný, je proto lokalita vhodná i pro vodní radovánky malých dětí a koupání nepříliš zdatných plavců. Moře je průzračně čisté. Užijí si zde milovníci vodních sportů, ale také všichni, kdo chtějí jen ležet na nafukovacím lehátku a užívat si houpání mořských vln. Z vodních sportů, které jsou zde k dispozici, můžeme jmenovat windsurfing, kiting, vodní lyžování nebo jízdu na vodních skútrech. Spokojení budou také šnorchlisté. Některé hotely mají vlastní kus pláže vyhrazený jen pro své hosty. Vstup pak bývá buď rovnou z pláže nebo pomocí vybudovaného mola.

Co zde?

Večerní a noční zábava bývá soustředěna zejména do hotelů, kde bývá připraven pestrý program včetně diskoték.  Přímo v letovisku Okurcalar můžete navštívit některou z restaurací či některý z barů, popř. i v místních obchůdcích nakoupit. Jestliže by vám obchůdky a restaurace v Okurcalar nestačily, můžete se vypravit místní hromadnou dopravou (dolmušem) do 30 kilometrů vzdálené Alanye nebo do letoviska Side. Oba rezorty lákají turisty hlavně na své historické pamětihodnosti. Pokud by vám nevadila delší cesta autobusem, můžete navštívit také město Antalya, které se však nachází 110 kilometrů od Okurcalaru. Z letoviska se podnikají časté výlety také do starověkého Aspendu.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí