Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Obagöl

 

Základní info o letovisku Obagöl

Asi 3 kilometry od historického centra Alanye se nachází příjemné prázdninové letovisko Obagöl.  Plynule navazuje na zástavbu města Alanya a je vlastně jeho dalším pokračováním. Obagöl i Alanya okouzlí návštěvníky zdejšími plážemi, ale také nádhernou okolní scenérií, kterou dotváří pohoří Taurus. Obagöl leží asi 135 km od mezinárodního letiště.

V letovisku Obagöl vyrostlo mnoho kvalitních hotelů a mnohé další hotely prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Obagöl tak nabízí dostatek ubytovacích kapacit se službami i vybaveností na úrovni. Hotely poskytují celou řadu služeb  - bazény pro dospělé i děti, brouzdaliště, skluzavky, také restaurace, bary a obchody, či sauny, turecké lázně, fitness centra či další sportovní zázemí.

Obagöl a pláže

Zástavba se nachází ve vzdálenosti asi 100 až 150 metrů od dlouhé a široké oblázkovo-písečné pláže. Pláž se pozvolně svažuje do teplého Středozemního moře, ale na některých místech je výskyt kamenných plat. Na pláži jsou k dispozici lehátka a slunečníky a také je zde možnost provozování nejrůznějších vodních sportů, jako je windsurfing, jízda na vodních skútrech, vodních lyžích, nebo tolik oblíbená jízda na banánu. Není nutné však zůstávat na zdejší pláži, neboť jen nedaleko odtud je možné navštívit další pláže, které patří k letovisku Alanya.

Co zde?

Letoviskem Oba prochází rušná promenáda s obchůdky, bary, restauracemi, kavárnami a zábavními podniky. Pobyt v tomto prázdninovém středisku se tak doporučuje zejména mladší klientele, která vyhledává zábavu přímořského letoviska a nevadí jí večerní ruch. Nabízí se zde pestré možnosti nočního vyžití a také rozmanité nákupní možnosti.
Kdo by měl zájem, může se vydat do centra Alanye pěšky nebo místním minibusem či taxíkem. Dá se tam dobře nakoupit a také výborně najíst v některé z restaurací.  Kromě nákupů a ochutnávání místních specialit se v letovisku Obagöl nabízejí ke zpestření dovolené také další možnosti jako pěší túry do blízkých hor, rybaření, cyklistika, horolezectví, surfování, potápění, golf nebo jízda na koni.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí