Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Marmaris

 

Základní info o letovisku Marmaris

Marmaris je známé turecké letovisko na západním pobřeží Turecka s jachtařským přístavem na břehu Egejského moře, či ještě konkrétněji – přímo na rozhraní egejského a středomořského pobřeží Turecka. Rozkládá se u široké zátoky lemované dlouhými písečnými plážemi s krásným panoramatem hor a zelených svahů porostlých hustě piniovými háji. Ve starověku byl Marmaris významným centrem obchodní cesty vedoucí z Malé Asie do Egypta. Historii Marmarisu můžeme sledovat již od dob Alexandra Velikého. Dnes je Marmaris vyhledávaným letoviskem jednak kvůli svým okouzlujícím plážím, ale i kvůli nádherné scenérii, kterou vytváří pohoří Taurus. Toto letovisko je dnes příznačně označováno jako „Zelený Marmaris“, což plně vystihuje vzhled města a okolí. Překrásná přírodní scenérie okouzlí každého návštěvníka. Známý je zdejší jachtařský přístav Netsel. Kolorit města pak dokresluje spleť úzkých uliček, spousta barů a restaurací, pevnost s muzeem či bazar. Pokud hledáte romantiku uprostřed zeleně, průzračné moře a stejně tak i zábavu, je Marmaris ideálním cílem vaší dovolené.

Marmaris a pláže

Pláže ve městě jsou rušnější, často zde bývají pořádány různé festivaly a atrakce, hraje se tu plážový volejbal. Pláž se táhne daleko na západ, kde je již klidnější.  Pláž je od pobřežní silnice oddělena parčíkem. V této oblasti se nachází spousta hotelů. Plážová zóna končí až po devíti kilometrech v Icmeleru.

Co zde?

V okolí přístavu je možné zakoupit nejrůznější výletové plavby po okolí.  Během plavby si budete moct užívat pohodu, slunce a zároveň pozorovat krásnou přírodu a romantické zátoky s ukrytými plážemi. Samozřejmostí je možnost osvěžení v moři. Z Marmarisu je možné navštívit lodí také řecký ostrov Rhodos.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí