Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Mahmutlar

 

Základní info o letovisku Mahmutlar

Součástí Turecké riviéry je mimo jiné také letovisko Mahmutlar, které najdete asi 10 kilometrů východně od známého města Alanya. Díky této poloze si toto letovisko oblíbila spousta turistů. Letovisko je lemováno krásnými plážemi omývanými průzračným mořem. Turistům nabízí také rušné centrum s mnoha obchůdky, restauracemi a bary. Na rozdíl od jiných letovisek na tureckém pobřeží se Mahmutlar může pochlubit vlastním centrem. Klidnější atmosféra tohoto letoviska spolu s blízkostí Alanye láká každoročně mnoho turistů.
Co se týče ubytování, Mahmutlar nabízí svým návštěvníkům kapacity všech kategorií. Převládají moderní a luxusní hotelové komplexy. Součástí hotelů bývá obvykle bazén, fitcentrum, wellness centrum a mnohá další zařízení. Nechybí ani parky a hřiště pro děti. Dospělé lákají zase noční podniky a diskotéky. Mahmutlar se neustále rozvíjí, stále jsou budovány nové ubytovací kapacity.

Mahmutlar a pláže

Většina hotelů leží v blízkosti pláže. V Mahmutlaru se nacházejí krásné písčito-oblázkové pláže, které mají příkřejší vstup do moře, a navíc se do vln musíte dostat přes kamenité pláty. Na druhou stranu zas nebývají moc přeplněné.   Plážový servis je zdarma a samozřejmostí je  možnost pronajmout si lehátka i slunečníky. Voda je tu čistá a příjemně teplá. Moře je ideální pro provozování nejrůznějších druhů vodních sportů.

Co zde?

Pokud byste chtěli poznat rušný život nedaleké Alanye, vydejte se do ní místní autobusovou dopravou, tzv. dolmušemi. Mahmutlar je také ideálním cílem pro ty, kteří chtějí na dovolené podniknout nějaký výlet. Pokud máte rádi divokou přírodu, vyražte do zdejších národních parků s kaňony a divokými řekami, vodopády či jeskyněmi. V zimě nabízí kopce pohoří Taurus možnost lyžování, v létě horskou turistiku. Z Mahmutlaru se můžete také vydat za mnohými historickými pamětihodnostmi Turecka.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí