Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Lara

 

Základní info o letovisku Lara

Lara není samostatné letovisko, ale spíše městkou čtvrtí plnou luxusních hotelů jednoho z nejoblíbenějších letovisek Turecké riviery, Antalye.  Zároveň je to jedna ze dvou hlavních pláží Antalye, druhou z nich je Konyaalti.  Kombinace hotelů vysoké kvality s komplexní nabídkou služeb, rušný noční život a výborná kuchyně, to vše je zárukou skvělé dovolené. Toto luxusní letovisko uspokojí především nároční turisty, mnoho hotelů má zde pět až sedm hvězdiček Od moře je část letoviska oddělena útesem, za kterým se rozprostírá pláž.

Letovisko Lara a pláže

Oblast Lary je jako stvořená pro koupání a relaxaci na pláži. Pláž ve čtvrti Lara nabízí hostům možnost koupání v čisté tyrkysové vodě a také slunění na písčité pláži s příměsí oblázku.  Pláž Lara je jednou z nejdelších tmavých pláží v Turecku vůbec. Měří 12 kilometrů. Protože moře je zde klidnější, mohou turisté prozkoumat podmořské hlubiny při potápění. V nabídce jsou však i jiné vodní sporty.

Co zde?

V bezprostřední blízkosti pláže anebo  na útesu  jsou vybudovány luxusní hotely, kde můžete očekávat příjemné prostředí, služby all inclusive s chutnými pokrmy místní i mezinárodní kuchyně, klimatizované pokoje, ale také fitness centra, bazény, sauny, kina i dětské kluby s programem pro ty nejmenší.  Pro tym kdo rádi nakupují, je zde nupní středisko Lara Beach Shopping Center.

Části Lara se díky bohatému nočnímu životu říká také turecké Las Vegas. Noční kluby, bary i restaurace lákají hosty na nejrůznější show, barevné koktejly či lahodné speciality šéfkuchařů. Přes den je možné nakupovat nebo podniknout nějaký výlet. Přímo od břehů pláže Lara odrážejí čluny a lodě, které zavezou návštěvníky za poznáním malebného okolí. Vydat se můžete za vodopády. Dudenské vodopády tvoří potok, který se do moře vlévá z výšky 40 metrů.  Za vodopády se nachází menší jeskynní systém.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí