Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Kusadasi

 

Základní info o Alanyi

Kusadasi je nejseverněji položené známé letovisko v Turecku. Leží u Egejského moře. Samotné město Kusadasi  je poměrně rušné a na turisty tu čeká spousta zábavních podniků, a tak se po setmění proměňuje v město neonů, kde pulzuje veselý noční život. Málokdo by při pohledu na noční Kuşadasi hádal, že se nachází v muslimské zemi. Za posledních dvacet let vyrostlo z velikosti 4 tisíce na 60 tisíc lidí a stále se staví další domy.

Kusadasi a pláže

Jižně od Kusadasi můžete vyhledat jedny z nejpopulárnějších pláží egejského pobřeží Turecka. Vyzkoušejte Ladies Beach nebo Tusan Beach, obě nabízejí mnoho vodního a plážového sportovního vyžití jako windsurfing, vodní lyžování apod.  Nábřeží je rušné, obklopené uličkami s restauracemi a různými obchůdky pro turisty. Nad nábřežím se nachází staré jádro, které je reprezentováno jen starou branou, pár mešitami a několika historickými domy.

Co zde?

Kusadasi se jmenuje podle dvou ostrůvků, v překladu to znamená „ptačí ostrovy“. Oba ostrovy vzdálené 100 metrů od pevniny jsou s ní dnes spojeny úzkou šíjí s přístupovou cestou. Na ostrůvku blíže k městu je malá osmanská pevnost s věží.
Kusadasi má jednu velkou výhodu. V okolí letoviska naleznete širokou nabídku pamětihodností. První z nich je bezesporu Efes, proslulé antické město, jež patřilo Řecku. Efes je dnes rozsáhlým komplexem, kde si můžeme prohlédnout zbytky měšťanských domů či amfiteátr. Nedaleko Efezu se nacházel jeden ze sedmi divů světa – Artemidin chrám. Jediný sloup, který z chrámu zbyl je ke spatření v nedalekém městě Selcuk.

Z přístavu Kusudasi  je možné podniknout výlet na nedaleký řecký ostrov Samos, plavba mezi nimi trvá asi jednu a čtvrt hodiny.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí