Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Kündu

 

Základní info o letovisku Kündu

Přibližně 14 km od letoviska Lara, které navazuje na hotelovou zástavbu města Antalya, se nachází další turistická lokalita Kundu.  Je tedy jednou z okrajových částí Antalye, která je vzdálená odtud 20 kilometrů. Leží na jihu Turecka, na jedné z nejdelších pláží Turecké riviéry a nabízí ubytování v těch nejluxusnějších hotelích. Vybudovány tu byly pětihvězdičkové hotelové komplexy, které uspokojí i nejnáročnější klienty. Mnohé hotely jsou replikami světově proslulých staveb, a tak tady najdete repliku Kremlu či Benátek. Většina hotelů byla postavena přímo u moře.

Kündu a pláž

Kündu je lemováno krásnou dlouhou písečnou pláží, která se pozvolně svažuje do moře, což ocení  rodiny s dětmi. Na některých místech se pak písek střídá s jemnými oblázky. Na začátku pláže se nachází známý vodopád Asagi Düden Selalesi, který jistě nezapomenete zvěčnit na svých fotografiích z dovolené. Podél pláže pravidelně jezdí autobusy, turisté se tak mohou pokaždé nechat zavést na jinou část pláže, aniž by museli ji procházet pěšky. Procházky po nekonečné pláži jsou nejlepší až večer, kdy je možné pozorovat romantický západ slunce.

Co zde?

Kundu, stejně tak jako sousední Lara je ideálním výchozím bodem pro výlety. Milovníci antických památek mohou navštívit města Aspendos, Faselis, Olympos, Xantos a Perge. Vynechat by pak neměli ani Archeologické muzeum v Antalyi. Kdo má rád přírodu, měl by se vydat na prohlídku národního parku Olympos.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí