Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Kumkoy

 

Základní info o letovisku Kumkoy

Kumkoy patří k velmi oblíbeným turistickým letovskům Turecké riviéry. Společně se středisky Colakli a Sorgun tvoří jakási předměstí letoviska Side, od kterého je Kumkoy vzdáleno asi 4 kilometry.

Kumkoy a pláže

V Kumköy čeká na turisty krásná pláž s pozvolným vstupem do Středozemního moře. Díky tomu je vhodná i pro malé děti a nepříliš zdatné plavce. Vyzkoušet si tady můžete nejrůzněšjší vodní sporty, např. windsurfing, kitesurfing, parasailing, jízdu na vodních lyžích nebo skútrech. Na pláži si pak můžete zahrát volejbal nebo se věnovat jinému plážovému sportu. A samozřejmě zde můžete jen tak lenošit na lehátku pod slunečníkem a chytat bronz.

Co zde?

V centru letoviska turisté najdou obchůdky se suvenýry a potravinami a také restaurace. Pobřeží je lemováno moderními hotely na vysoké úrovni, které tak svým hostům poskytují veškerý potřebný komfort. Pravidelně se v nich pořádají zábavné večery s hudbou nebo nejrůznější animační programy jak pro děti, tak i pro dospělé. V Kumkoy je dostatek zeleně, panuje zde pohodová atmosféra. Kumköy jistě uspokojí i náročné turisty, kteří zde stráví klidnou nezapomenutelnou dovolenou.

Pokud zatoužíte po bohatším nočním životě, větších nákupech a bujaré zábavě,  můžete vyrazit do centra nedalekého Side. Časté spojení zajišťují z Kumkoy místní minibusy a taxíky. Za prohlídku stojí i 8 kilometrů vzdálený Manavgatu.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí