Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Konakli

 

Základní info o letovisku Konakli

Prázdninové městečko Konakli , vzdálené asi 13 kilometrů od Alanye a asi 112 kilometrů od letiště v Antalyi, patří ke klidnějším místům Turecké riviéry, proto Konakli navštěvují zejména turisté, kteří vyhledávají prožití klidné dovolené. Přesto zde turisté najdou řadu kvalitních hotelů pyšnících se čtyřmi nebo pěti hvězdičkami, nákupní a zábavní centrum, restaurace a obchůdky.  Průzračně čisté moře a zlaté písečné pláže jsou ideálním místem  pro relaxaci.  Toto letovisko  je  však vyhledávané turisty nejen kvůli prožití klidné dovolené na krásné pláži, ale i díky blízkosti historického a obchodního centra oblíbeného města Alanya, kam  vás z Konakli zavezou místní minibusy – dolmuše.

Konakli a pláže

Návštěvníci letoviska Konakli jistě ocení téměř 10 kilometrů dlouhou písčito-oblázkovou pláž. K dispozici jsou zde samozřejmě slunečníky, lehátka i sprchy. Vstup do moře je možný po vybudovaném molu. Vyzkoušet zde můžete i různé vodní sporty.

Co zde?

Z Konakli je možné vyrazit do Alanye na člunu. Nebo některé další pláže v okolí. Dále od letoviska se nachází také bohatá škála historických památek, ale také přírodní zajímavosti jako národní parky či vodopády.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí