Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Kleopatra

 

Co je vlastně letovisko Kleopatra ?

Kleopatra je vlastně jen velmi slavná pláž v letovisku Alanya. Je však tak velká a proslavená, že ji cestovní kanceláře začaly uvádět jako samotatné letovisko.

Oblíbené prázdninové letovisko Alanya na pobřeží Středozemního moře, spadající do regionu Turecké riviéry je jednou z nejvyhledávanějších oblastí v Turecku. Méně užívaný název Kleopatra vychází z faktu, že v roce 44 před naším letopočtem daroval Antonius Kleopatře tuto oblast svatebním darem. Dnes je oblast známá pod názvem Alanya, avšak její nejkrásnější pláž, která byla jako jedna z prvních v Turecku oceněna modrou vlajkou EU nese název Kleopatřina.

Pláže v Alanyi

Největší oblibě se těší již zmíněná 3,5 km dlouhá Kleopatřina pláž s bílým pískem a tyrkysovým mořem.  Pláž se po vstupu do moře po zhruba třech metrech rychle svažuje do hloubky a pro děti i slabší plavce jsou proto vhodnější pláže na východní straně. Pláže ve starém městě jsou písečné, místy oblázkové se vstupem přes široké pískovcové plošiny.

Co lze v okolí lze pláže Kleopatra podniknout?

Město Alanya skýtá nesčetně možností, jak si zde zpříjemnit pobyt. Vyznavači plážového nicnedělání mohou na zdejších vyhřátých plážích strávit celé dny pouhým relaxovaní, ti sportovněji ladění mají možnost vyzkoušet některý z nabízených vodních sportů. Alanya a její přilehlé okolí je doslova poseto pamětihodnostmi a na své si zde přijdou i milovníci historie. Dominantou města je hojně navštěvovaný hrad s opevněním, ze kterého je nádherný výhled na celou přilehlou oblast. Mezi další zajímavé cíle patří známá Červená věž, mnohé mešity a kostely. 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí