Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Kizilot

 

Základní info o letovisku Kizilot

V turecké provincii Alanya se asi 14 kilometrů od města Manavgat a přibližně 20 kilometrů od historického města Side nachází letovisko Kizilot.  Jedná se o turistické letovisko s řadou ubytovacích kapacit, nikoli o město. Sem jezdívají turisté trávit klidnou dovolenou strávenou na nádherných plážích u Středozemního moře.  K dispozici jsou tu také obchůdky, restaurace i zábavní podniky.

Kizilot a pláže

Pláž v Kizilotu je dlouhá, široká a ze zlatavého písku. Moře je zde průzračně čisté. Koho přestane bavit lenošení na pláži, může vyzkoušet některý z vodních sportů, jako např. windsurfing, paragliding, kiting nebo jízda na vodních lyžích či vodních skútrech.  Většina ubytovacích zařízení byla vybudována nedaleko pláže, a tak vzdálenosti hotelů od pláže jsou na rozdíl od některých jiných letovisek minimální.

Co zde?

Pokud zatoužíte po větším ruchu, nočním životě a zábavě, můžete vyrazit do nedalekého letoviska Manavgat. Historii a památky můžete objevovat zase v letovisku Side. Za návštěvu určitě stojí také necelé 4 kilometry vzdálené letovisko Kizilagac s krásnou pláží. Všechna tato místa jsou dobře dostupná typickým tureckým dopravním prostředkem – dolmušem nebo taxíkem

 

 

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí