Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Kemer

 

Základní info o letovisku Kemer

Kemer byla původně malá rybářská vesnička vzdálená asi 45 km jihozápadně od Antalye  na úbočí mohutných hor Taurus. Postupem času se stala moderním letoviskem. Kemer patří k vyhlášeným lokalitám Turecka, za což vděčí zdejší překrásné přírodní scenérii. Dlouhé pláže s bělostnými oblázky zde omývá křišťálově čistá voda Středozemního moře, v pozadí se tyčí pohoří Taurus, jehož svahy jsou stále porostlé zelenými piniovými háji. Kemer s řadou romantických zátok a zálivů je považován za jedno z nejkrásnějších míst v Turecku vůbec. Také samotné městečko Kemer a místní jachetní přístav stojí za procházku. V městečku najdete spoustu obchůdků, restaurací, kaváren, butiků, penzionů i diskoték zasazených citlivě do okolní krásné přírody. Při pobřeží jsou vybudovány luxusní hotely.  Kemer je vhodný pro náročné turisty, kteří  jsou zvyklí na kvalitní služby.

Kemer a pláže

V Kameru jsou pláže dvě a jsou oddělené jachetním přístavem a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a s pozvolným vstupem do moře. Písek na plážích je jemný, pláže udržované a místy s kamínky.  V sezóně je pláž plná slunečníků a lehátek. Poblíž jachetního přístavu naleznete také menší akvapark.

Co zde - výkety v okolí Kemeru

Možností výletů z Kemeru je mnoho. V blízkém okolí Kemeru  leží ohromný přírodní Národní park Olympos, podél jehož hranic u pláží a v zátokách Göynük, Camyuva, Beldibi a Tekirova rostou nová turistická střediska. V zátoce s oblázkovou pláží pouhých pár kilometrů od Kemeru naleznete také zbytky antického města Olympos, které vzniko ve 3. Stol. Př. N.l. a které sloužilo jako úkryt pro piráty.  Na jižním okraji národního parku Olympos se nachází také ohňová stráň Chimera, což je stráň, z níž občas vyšlehne plamen. Dále můžete z Kemeru navštívit zříceniny starověkého města Phaselis, starověké město Perge u Antalye nebo Aspendos s nejzachovalejším amfiteátrem a velkým akvaduktem nebo též vysoko položené zachovalé ruiny starověkého města Termessos.  Autobusem se můžete vypravit podél horské řeky Manavgat do pohoří Taurus. Zde se nachází Zelený kaňon – třetí největší přehrada v Turecku se smaragdově zelenou vodou. Tento výlet je ideální pro ty, kdo chtějí relaxovat v neporušené přírodě a užívat klidu hor a nádherně čisté horské vody.

 

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí