Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Istanbul

 

Základní info o Istanbulu

Istanbul je město dvou kontinentů s bohatou historií a přitažlivou současností. Oba kontinenty, evropský a asijský, spojuje úžina Bospor. Většina významných památek z byzantské doby se nachází na evropské části města. Istanbul vznikl jako původní malá osada s názvem Byzantion a teprve Konsantin I. Veliký vybudoval z osady metropoli východořímské říše. Město přejmenoval na Nova Roma a později změnil jeho název na Konstantinopol neboli Konstantinopolis. Tehdejší Konstanantinopol byl centrem řecké kultury i pravoslavné církve.

Nejvýznamnější památky Istanbulu

Istanbul je doslova protkán historií a poset památkami. Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti zcela jistě patří, Sulejmánova mešita, Modrá mešita, Tulipánová mešita, katedrála Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Palác Topkapi, Palác Dolmahabance, Archeologické muzeum a v neposlední řadě i vyhlášené Bazary.

Dnešní Istanbul

Dnešní Istanbul se stal kosmopolitním městem, ve kterém vedle sebe spokojeně žijí muslimové, židé i křesťané. Město doslova pulzuje životem, vedle téměř 8 milionu obyvatel zde denně jeho ulice zaplní i davy turistů. Istanbul nabízí kromě nepřeberného množství pamětihodností i nekonečné nákupní možnosti, kouzelné čajovny, procházky v tajuplných uličkách a jeho atmosféra je naprosto nezaměnitelná s jiným evropským, či asijským městem.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí