Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Incekum

 

Základní info o letovisku Incekum

Přibližně 20 kilometrů západně od města Alanya se nachází letovisko Incekum. Spíš než o letovisko se jedná o úsek pobřeží lemovaný novými moderními hotely, kempy a především nádhernou písečnou pláží. Samotný název Incekum znamená „jemný písek“. V pozadí je možné spatřit mohutné pohoří Taurus, jehož vrcholky dokreslují malebnou krajinu s bělostnou pláží a tyrkysovou vodou.
Hotelová zástavba se táhne podél pobřeží, některé hotely jsou od něj odděleny pobřeží silnicí. Mnoho hotelů nabízí svým hostům luxusní ubytování i další služby. Jejich hosté si mohou užívat slunění a relaxaci na místní pláži, která byla pro svou čistotu a kvalitu oceněna Modrou vlajkou. Je považována za jednu z vůbec nejlepších pláží v celé jižní oblasti Turecka. Leží v malé zátoce dlouhé asi jeden kilometr, jejíž malebnost podtrhuje kombinace tyrkysové barvy moře, třpytivě zlatého písku na pláži a zelené hory v pozadí. Pláž se svažuje do moře pozvolna.

Incekum - co zde?

V Incekumu si na své přijdou i vyznavači trochu akčnější dovolené. Oblíbená je pěší turistika i cyklistika. Moře zase láká milovníky vodních sportů, jako je jízda na loďkách, vodních skútrech či banánů. Ze suchozemských aktivit je mezi ženami oblíbený zejména aerobik.

Incekum je poměrně živé letovisko. Najdete tu řadu kvalitních restaurací, barů a klubů s večerní zábavou. Za větším nočním vyžitím se vydejte do nedalekého letoviska Avsallar, kam se dá dojít i pěšky. Další možností je 22 kilometrů vzdálené letovisko Alanya, které se proslavilo bujarým nočním životem. S Alanyí je zajištěna pravidelná autobusová přeprava. V Alanyi je možné navštívit mnoho pamětihodností, dobře nakoupit suvenýry.  Dále od města se nacházejí zejména přírodní zajímavosti, jako je pohoří Taurus s jeho údolími a řekami. Podél alanyjských břehů jsou pořádány také organizované výlety, které zavezou všechny zájemce např. k jeskyním.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí