Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Icmeler

 

Základní info o letovsku Icmeler

Na západním pobřeží Turecka se nedaleko letoviska Marmaris nachází menší turistické letovisko Icmeler. Je jedním z malebných letovisek egejského pobřeží jihovýchodního Turecka, kde se setkává Středozemní moře s Egejským. Původně byl Icmeler malou rybářskou vesnicí, dnes se však jedná o prázdninové letovisko, které vyhledává spousta turistů. Přestože je Marmaris vzdálen asi 9 kilometrů, bývá Icmeler označován za jednu z jeho městských částí. Icmeler tak leží trochu ve stínu slavnějšího Marmarisu. Mezi oběma letovisky funguje pravidelná hromadná doprava, která je zajišťována tzv. dolmušemi – tureckými minibusy.  Co se týče ubytování, je v Icmeleru v nabídce spousta hotelů od menších rodinných penzionů až po luxusní komplexy, stačí si jen vybrat podle vlastního vkusu.

Icmeler a pláže

Letovisko Icmeler láká turisty svými překrásnými písečnými i oblázkovými plážemi v malebné zátoce, které v minulosti mnohokrát získaly prestižní Modrou vlajku za jejich čistotu.  Středozemní moře má v Icmeleru krásnou azurovou barvu a je křišťálově průzračné. Vstup do moře je zde pozvolný. Pláže jsou dostatečně prostorné, přesto na nich může být v hlavní sezóně přeplněno. Těšit se zde můžete na krásnou scenérii malebné zátoky s písčitými a oblázkovými plážemi a zalesněnými piniovými kopci okolo.  Icmeler je možné doporučit těm, kdo touží po klidné dovolené uprostřed krásné přírody a zároveň si přejí být v dosahu většího letoviska s lepšími možnostmi zábavy i nákupů.

Co zde?

Icmeler uspokojí i turisty toužící strávit akčnější dovolenou. Icmeler je ze tří stran obklopen horami, za kterými sem přijíždí řada milovníků horské turistiky a aktivní dovolené. Pěší turistika patří v Icmeleru hned po koupání v moři k nejoblíbenějším činnostem turistů. V Icmeleru se můžete vydat do centra města, projít si jeho uličky plné obchodů, restaurací a barů. Vyznavači sportu si mohou vyzkoušet windsurfing, kiting, paragliding, jízdu na vodních lyžích nebo vodním skútru.  Samozřejmě oproti Marmarisu zde vše probíhá poklidněji. Kdo zatouží po bujarém nočním povyražení, musí se vydat právě do letoviska Marmaris. Z Icmeleru je možné absolvovat také výlety do okolí, stačí si pronajmout automobil, motorku nebo třeba kolo.  Z Icmeleru  je možné podniknout také výlet k dvěma oblíbeným místům v Turecku – k Pamukkale a ke starověkému městu Efesos.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí