Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Güvercinlik

 

Základní info o letovisku Güvercinlik

Güvercinlik je letovisko na Egejské riviéře v oblasti Bodrumu. Tato vesnice byla založena ještě před vznikem samotného města Bodrum. Dnes patří k menším prázdninovým rezortům, turisty sem láká kombinace čistého moře, písečných pláží a kopců porostlých zelení. Zátoku s tímto letoviskem uzavírá přilehlý ostrůvek Salih.

Güvercinlik a pláž

Zdejší písečná pláž je stejně čistá jako průzračné vody Egejského moře. Typickou kulisou pláže v Güvercinliku je mohutná šedobílá skála. Na pláži můžete jen tak relaxovat a opalovat se, nebo se koupat v teplém moři či vyzkoušet některé vodní sporty jako např. vodní lyžování.
V Güvercinliku nenajdete velké hotelové komplexy, ale spíše menší hotely či penziony. Nechybí tu restaurace, kde můžete ochutnat turecké speciality.

Co zde?

Nechcete-li prožít dovolenou pouze na pláži, jistě vás potěší, že Güvercinlik je ideální výchozí bod, odkud můžete podniknout poznávací výlety za dalšími plážemi, historickými památkami, přírodním bohatstvím a jinými zajímavostmi, kterých je v tomto regionu bezpočet. Také byste si neměli nechat jít návštěvu nedalekého Bodrumu. O trochu vzdálenější je pak starověké město Efesos. Vyrazit můžete také do Pamukkale. Komu ani tyto výlety nebudou stačit, může podniknout i lodní výlet na řecký ostrov Kos či Rhodos.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí