Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Gümbet

 

Základní info o letovisku Gümbet

Na jihovýchodě Turecka se v oblasti Egejské riviéry nachází oblíbené letovisko Gümbet. Je situováno ve stejnojmenné zátoce, přibližně 2 kilometry od centra města Bodrum, jehož městskou částí donedávna Gümbet byl. V Gümbetu byla většina hotelů vybudována vysoko na kopci nebo na skále. Starší lidé nebo hendikepované osoby by se proto měly před výběrem hotelu informovat o poloze hotelu. Každý z hotelů je však vybaven bazénem. A díky poloze vysoko  nad mořem si hosté  mohou vychutnat okouzlující výhledy na Egejské moře.  

Gümbet a pláž

Turisté Gümbet vyhledávají kvůli jeho písečným plážím, které v centrální části Bodrumu naopak chybí.  Pláž je asi kilometr dlouhá, převážně písčitá a s pozvolným vstupem do moře a moře je zde klidné, což ocení zejména rodiny s menšími dětmi nebo méně zdatní plavci. Protože se na plážích mohou vyskytovat i kameny, přibalte s sebou i obuv do vody. V hlavní sezóně mohou být pláže v centru letoviska přeplněné, ovšem pokud popojdete kousek dál, najdete dostatek místa na relaxaci na pláži i dovádění v moři. Voda je zde průzračně čistá.  Můžete tady šnorchlovat, potápět se, vyzkoušet windsurfing nebo jízdu na vodních lyžích či skútrech.

Co zde?

Gümbet je vyhledáván často mladými lidmi, protože blízkost města Bodrum umožňuje snadno vyhledat pestrý noční život. Ovšem i v samotném Gümbetu čeká na turisty množství zábavních podniků. I přímo na pláži se pořádají diskotéky, večírky a grilování, v barech taneční večery plné hudby a zábavy až do ranních hodin.

Z Gümbetu můžete podniknout nejrůznější výlety. Pokud se nechcete vydávat příliš daleko, navštivte alespoň hrad sv. Petra z 15. století v Bodrumu s muzeem podmořské archeologie. Podívat se můžete také na místo, kde kdysi stával jeden z divů světa – mauzuleum v Halikarnassu. Asi kilometr od centra Gümbetu jsou k vidění větrné mlýny z 18. století. Z řady pláží pravidelně vyplouvají výletní lodě, které zavezou turisty na  krásná místa tureckého pobřeží, která mnohdy nejsou autem dostupná.  V Gümbetu se nachází množství půjčoven aut nebo jachet, které jsou v této lokalitě velice oblíbené. Při pobytu v Gümbetu můžete také podniknout výlet do Řecka na ostrov Kos.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí