Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Göynük

 

Základní info o letovisku Göynük

V krásné nedotčené přírodě, přibližně 30 kilometrů od města Antalya, se nachází klidnější letovisko Göynük. Společně s letovisky Camyuva a Kiris náleží do oblasti Kemerum od kterého je Göynük vzdálen pouhé 4 kilometry. Göynük je obklopen širokými písečnými plážemi z jedné strany a vrcholky hor ze strany druhé.  Je to mladé letovisko, které se neustále rozvíjí. Dnes tu na své hosty čekají kvalitní hotely i pro náročné klienty.  Každá věková kategorie si tu najde své. Sportovně založení turisté ocení možnost vyzkoušet celou řadu vodních sportů, např. windsurfing, paragliding nebo jízdu na vodních lyžích. Rodiny s dětmi jistě potěší zdejší pláže s pozvolným vstupem do moře. Zamilované páry nebo senioři si zase mohou vychutnávat procházky při západu slunce.

Göynük - pláže

Pláže jsou v Göynüku nádherné. V Göynüku si tedy můžete odpočinout na krásné písečné pláži, vykoupat se v tyrkysových vodách Středozemního moře anebo vyrazit za zajímavostmi jak z oblasti historie, tak i přírody.

Co zde?

Určitě nevynechejte prohlídku samotného městečka Göynük. Najdete tu restaurace, zábavní podniky i obchůdky a krámky, ve kterých nakoupíte suvenýry.  Zakoupit zde můžete také některý z fakultativních výletů. Za návštěvu stojí například Atatürkova přehrada, která je jednou z největších staveb svého druhu na světě, kolosální hrobka krále Antiocha zvaná Nemrut Dagh a celá řada dalších zajímavých míst v okolí. Největším lákadlem pro návštěvníky Göynüku je národní park Olympos.  Doporučujeme také navštívit výlet do města Antalya, kde můžete dobře nakoupit v obchodech, skvěle se najíst v restauracích, obdivovat historické památky a také odpočinout si na pláži.

 

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí