Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Fethiye

 

Základní info o letovisku Fethyie

Fethyie je prvním tureckým letoviskem ve Středomoří, jinak řečeno posledním tureckým letoviskem v Egejském moři, protože leží v klidné hornaté oblasti na pomezí Egejského a Středozemního moře. Je to spíše menší klidnější letovisko stranou hlavního turistického ruchu, zato se spoustou nedotčené přírody. Fethiyi obklopují zelené piniové háje a vrcholky pohoří Taurus.
Původně byla Fethiye rybářským městečkem. Dnes je Fethiye malebné, asi šedesátitisícové městečko s přístavem, které nezklame žádného turistu. Město se dělí na dvě části – Fethiye a Calis. V první části se nacházejí obchůdky, přístav a žijí tu převážně místní obyvatelé.  Calis se nachází asi 4 kilometry severně od centra a je více turistickou oblastí s hotely a promenádou, která lemuje dlouhou písčitou pláž, i když ubytovací kapacity v soukromí najdete i ve starém městě.

Fethiye - co zde?

Fethiye je ideálním místem pro relaxaci, ale i příznivce sportu. Vyzkoušet tu můžete nejen celou řadu vodních sportů, ale také paragliding. Nevýhodou Fethiye je menší možnost výletů za tureckými památkami a zajímavostmi. Většina těch nejznámějších památek se nachází odtud poměrně daleko. Spokojit se hosté musí s procházkami po okolních kopcích anebo si musíte půjčit auto.  Protože Fethiye leží uprostřed starověké Lýkie se spoustou skalních hrobů a římských památek, určitě doporučujeme auto zapůjčit.   Skalní hroby najdete i přímo nad městem. Obstojné spojení je do Pamukkale nebo do Národního parku Olympos.  Ovšem pouze 16 kilometrů je z Fethiye vzdálená proslulá pláž Ölüdeniz, kterou rozhodně nezapomeňte navštívit i se svým fotoaparátem.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí