Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Antalya

 

Egejská riviéra obecně

Nejznámější cíle Egejské riviéry (ještě je Turecká riviera), která se nachází na západě Turecka podél Egejského moře, jsou oblíbená prázdninová letoviska jako jsou například Bodrum, Marmaris, Kusadasi a Fethiye. Dodnes je v těchto oblastech znát vliv nedalekého Řecka, se kterým má Turecko stále ještě plno nejasností ohledně územních nároků na blízké ostrovy. Řadu řeckých ostrovů, jako jsou například Kos, Lesbos, Chios, Samos, Kalymnos nebo Rhodos, dělí od Turecka jen pár desítek či stovek metrů.

Pláže Egejské riviéry

Podél pobřeží Egejského moře naleznete pláže všech druhů, počínaje kilometry dlouhými plážemi s plnou vybaveností jako jsou lehátka se slunečníky, sprchy, bary s občerstvením, včetně nabídky vodních sportů, až po maličké a někdy i ukryté plážičky, vyhledávané převážně těmi, kdo dávají přednost soukromí, před poskytovaným servisem. Pláže jsou zde písečné i oblázkové.

Co zde?

Egejská riviéra je výborným výchozím bodem při poznávání historie i přírodních zajímavostí.  Nejčastější cíle turistů jsou: známé starověké město Efes, hrobky v Tlosu, z přírodních krás to je druhý nejdelší skalní kaňon v Evropě, kaňon Saklikent , pláž Iztuzu se želvami Caretta Caretta, Pamukkale. Příjemným zpestřením je lodní výlet na ostrov Kos, na který se pravidelně vyplouvá z přístavu v Bodrumu. Prodrobný popis památek a zajímavostí doporučujeme specializovanou stránku Turecko - památky a muzea nebo stránku přírodní zajímavosti v Turecku.

Egejská riviéra nabízí širokou škálu možností, jak prožít perfektní dovolenou přesně podle Vašich představ, ať už je to na pláži, v hotelovém komplexu s perfektními službami, nebo výlety do přilehlého okolí.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí