Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Colakli

 

Základní info o Colakli

Colakli je malé prázdninové městečko vzdálené asi 6 km od Side s hezkým historickým centrm, kam se dá lehce dopravit některým z místních autobusů. Colakli samotné neoplývá historickými pamětihodnostmi, ale díky výhodné poloze je to dobrý výchozí bod do Side, Antalye a Alanye, kde naleznete mnoho historických i přírodních zajímavostí. Samotné Colakli je klidné, bez rušných restaurací a barů. Zároveň však v obchůdcích na promenádě a starobylých uličkách můžete nakoupit suvenýry, základní potraviny a čerstvé ovoce. V restauracích můžete ochutnat třeba typickou tureckou kuchyni.  Je ideálním místem pro ty, kdo chtějí prožít klidnou dovolenou na dlouhých plážích zalitých sluncem a lemovaných azurovým mořem a zároveň chtějí mít poblíž rušnější letovisko.

Pláže u Colakli

Středozemní moře je i v Colakli krásně čisté, stejně jako zdejší písečné pláže. Jako v jiných letoviscích můžete i zde vyzkoušet některý ze sportovních aktivit jako je šnorchlování, potápění či jiné vodní sporty. Večerní procházky při západu slunce jistě zajistí nezapomenutelné zážitky z dovolené v Colakli.

Co zde?

Jak již bylo uvedeno, Colakli má výhodnou polohu pro podniknutí výletů. Zejména mladší turisté se rádi vypraví do rušnějších letovisek jako Antalya nebo Alanya, kde si mohou užít bujarého nočního života. Kdo chce poznat více, je možné vypůjčeným vozem navštívit i antické sportoviště Perge, ruiny města Termessos, zachovalé koloseum v Aspendosu či vodopády v Süde v Antálii. Samozřejmostí by měl být výlet do blízkého Side a Manavgatu.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí