Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Cesme

 

Základní info o Cesme

Přibližně 85 kilometrů západně od Izmiru se nachází starobylé a rušné město  Cesme . V okolí Cesme  najdete překrásnou přírodu a také spoustu hezkých pláží.  Na dlouhý zelený a úrodný poloostrov, na němž Cesme leží, vede z Izmiru šestiproudová dálnice. Samotné Cesme doslova vybízí turisty k procházkám po nábřeží. Nechejte se zlákat do některé ze zdejších skvělých restaurací. Anebo můžete navštívit hlavní památku města, janovský hrad sv. Petra ze 14. St. Na hradě dnes sídlí námořní muzeum.  Nechybí tu kavárny, bary, ani diskotéky, kde se turisté mohou bavit až do ranních hodin.

Pláž v Cesme

V Cesme čeká na hosty pláž s jemným pískem a samozřejmě čistou mořskou vodou. Břehy okolo Cesme  jsou lemovány kilometry krásných pláží. Je jich tu celkem dvacet, každý si vybere tu svou. Pro rodiny s dětmi je vhodná pláž Cark Plaj, která se do moře svažuje jen pozvolna a moře je zde klidnější. Naopak pláž Alacati je vyloženě rájem surfařů. Občas bývá větrno i na pláži Buyuk Plaj v nedaleké Ilice, kde je voda ohřívána termálními prameny. Oblíbená je i Altinkum Plaj, nebo také Zlatá pláž a Pirlanta Plaj. Kromě relaxace na pláži a slunění je v Cesme možné vyzkoušet některý z vodních sportů – surfování, windsurfing, kitesurfing či potápění.

Co zde?

Cesme je sice malé přímořské městečko, současně je však živým přístavem, odkud vyrážejí výletní lodě po okolí i do nedalekého Řecka.  Nejblíže je řecký ostrov Chios. Oblast okolo Cesme je také proslulá léčivými termálními prameny. Z Cesme  můžete podniknout i zajímavé výlety do okolí. Nenechte si ujít nejzachovalejší antické město Efes, pozůstatky Artemidina chrámu, Pamukkale nebo antické lázně Hierapolis.

Pro koho je letovisko Cesme vhodné?

Cesme je možné doporučit všem, jak rodinám s dětmi a milovníkům plážového nicnedělání, tak i aktivnějším turistům, vyznavačům pěších túr a obdivovatelům antických památek.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí