Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Calis

 

Základní info o letovisku Calis

Asi 4 kilometry od známějšího městečka Fethiye se nachází klidnější letovisko Calis. Turisty sem láká zejména nekonečná písečná pláž lemovaná promenádou a místní aquapark. Milovníky zvířat jistě potěší také želvy, které na plážích kladou vajíčka.  
Toto menší a klidnější letovisko  s dlouhou písčito-oblázkovou pláží a krásnou plážovou promenádou doslova láká k večerním  procházkám. Ani přes den se zde však nebudete nudit. V Calis je spousta možností, jak si zpestřit letní dovolenou, například vyjet si na koních, oddat se rybaření nebo navštívit turecké lázně. Najdete tady restaurace, obchody, bary i diskotéky. Na plážové promenádě je přes den i noc dost živo. Calis tedy uspokojí ty turisty, kteří přes den rádi relaxují u moře a večer se rádi baví.

Calis a okolí

Pokud budete trávit dovolenou v Calis, jistě si nenechte ujít i návštěvu nedalekého letoviska Fethiye, spojení zajišťuje místní minibus nebo je možné i lodní spojení. Další možností, jak si zpestřit pobyt v Calis, je absolvování výletu po řece Dalyan. Malou loďkou se vypravíte k bahenním lázním a poté po řece Dalyan  výletní lodí na pláž  Iztuz, kde želvy karety kladou svá vajíčka.  Zde se budete moci vykoupat a při troše štěstí také na vlastní oči pozorovat karety. Z Calis doporučujeme také podniknout výlet do starobylého Efezu.

 

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí