Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Bogazkent

 

Základní info o letovisku Bogazkent

Letovisko Bogazkent leží asi 20 kilometrů od známého turistického centra Belek a patří tak k dalším letoviskům Turecké riviéry. Hlavním lákadlem je zdejší krásná písečná pláž omývaná vodami Středozemního moře a také nedaleké vyhlášené golfové hřiště Gloria Golf Club.

Co zde?

Bogazkent je klidné malé letovisko, které potěší zejména ty, co hledají na dovolené klid a soukromí. Tady nenajdete přeplněné ulice, davy turistů a přeplněné pláže. Také hotely nabízejí služby nejvyšší úrovně. Samozřejmostí jsou velké bazény a restaurace s místní i mezinárodní stravou. V Bogazkentu ovšem byly postaveny i menší vilky a apartmány poskytující skromnější a přitom příjemné ubytování. V centru letoviska najdete řadu restaurací, barů, kaváren a obchůdků se suvenýry. Krásnou kulisu dotváří Bogazkentu mohutné pohoří Taurus.

Pokud by vás nicnedělání na pláží v Bogazkentu začalo nudit, můžete se vydat na výlet do Beleku, ale také k antickým městům  Perge a Side, které ukrývají pozůstatky chrámů i amfiteátr nebo staré město Aspendos. Do většiny okolních letovisek a zajímavých turistických destinací se dostanete pohodlně místními autobusy nebo taxíky.

Bogazkent a pláže

Zdejší pláže jsou písečné, udržované a s pozvolným vstupem do moře. Vyzkoušet tady můžete celou řadu vodních sportů, zkuste třeba windsurfing, kiting nebo jízdu na vodních lyžích nebo potápění. Večer si můžete na pláži vychutnávat romantické procházky při západu slunce. Pobřeží lemují palmy. Zdejší pláž vyhledávají i mořské želvy, které tu kladou svá vejce.  Okolo letoviska najdete piniové lesy, olivové a citrusové plantáže.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí