Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Bodrum

 

Základní info o letovisku Bodrum

Bodrum je ideálním místem pro strávení dovolené v Turecku. Na všechny turisty tu čeká kombinace vyhlášených pláží, kvalitního servisu, zachovalé turecké kultury, krásné přírody i bohatého nočního života. Bodrum leží na členitém poloostrově vybíhajícím do Egejského moře. Bodrum  je centrem této části Turecka. Ve starověku byl nazýván Halikarnas, byl rodištěm historika Hérodota a také místem posledního odpočinku krále Mausola, jehož Mauzoleum je jedním ze sedmi divů světa. Bodrum byl odjakživa přístav a také dnes je útočištěm jachet, které se zde zastavují při svém putování po Egejském a Středozemním moři. Vstup do přístavu chrání středověká pevnost vybudovaná Řádem johanitů. Okolo jachetní maríny najdete živou promenádu se spoustou obchodů, restaurací, barů a kaváren.  Noční život zde utichá až nad ránem.

Bodrum a pláže

Bodrum je citlivě zasazen do okolní přírody, nachází se v bohaté zeleni v kopcích porostlých piniemi, olivovníky a mandarinkovými plantážemi. Bodrum je vyhledáván nejen cizinci, ale je to také oblíbený dovolenkový cíl samotných Turků. Pláže jsou zde písečné i skalnaté, s pozvolným vstupem do moře i s příkrým vstupem. Každý si tady najde to své. Voda v moři je průzračně čistá a příjemně teplá. Samozřejmostí je plážový servis i řada sportovních zařízení. Můžete se tady potápět, šnorchlovat nebo zkusit vodní lyžování.

Co v letovisku Bodrum?

Kromě procházek po uličkách a promenádě Bodrumu jsou zde oblíbené i projížďky historickými loděmi podél členitého pobřeží poloostrova.  Bodrum se nachází poblíž řeckého ostrova Kos, kam je možné podniknout také lodní výlet. Plavba na Kos trvá asi půl hodiny. Na Rhodos se dostanete za dvě hodiny.  Nedaleko Bodrumu se nachází i velký aquapark. Oblast Bodrumu je také jedna z nejbohatších co do kulturních památek v Turecku. Najdete zde dokonce jeden ze sedmi divů světa – Mauzoleum v Halikarnassu. Vydat se můžete také do starověkého města Efes s krásným amfiteátrem nebo k přírodní zajímavosti Pamukkale.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí