Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Beyazit

 

Beyazit obecně

Beyazit je jednou z čtvrtí města Istanbul, kterou každý den, nehledě na roční období navštíví davy turistů z celého světa. Jde o starobylou část města s nepřeberným množstvím pamětihodností.  Centrem této čtvrti je rozlehlé náměstí Beyazıt Square, v překladu Náměstí Svobody. V bezprostřední blízkosti Beyazıt Square naleznete bránu Istanbulské univerzity, známou Süleymanovu mešitu, Grand Bazaar a Old Book bazar.

Historie Beyazit

Již zmíněná Istanbulská mešita, jež byla založena v roce 1453 sultánem Mehmedem II, dnes disponuje 18 fakultami, které navštěvuje 70 tisíc studentů.

Co zde?

Beyazit je cílem turistů z řad milovníků historie a pokud jej budete chtít řádně prozkoumat a nasát jeho jedinečnou atmosféru, pak vám jistě jedna návštěva tohoto skvělého místa nebude stačit.  Beyazit je bezesporu zajímavým cílem v každém ročním období.

Naše tipy:

Süleymanova mešita
Největší a zřejmě i nejznámější mešita Istanbulu je Süleymanova mešita, navržena architektem Sinanem, na počest osmanského stavitele sultána Süleymana, který je zde spolu i s architektem pohřben.

Grand Bazar
Největší krytou tržnicí Turecka je Grand Bazar, který je otevřen denně, kromě neděle.  V Grand Bazaru naleznete množství obchůdků s různým sortimentem počínaje tradičním zboží, jako jsou výrobky z kůže, koření, koberce, nebo zlatnictví. Jsou zde i čajovny a kavárny, které lákají k odpočinku.  Při nákupech se zde očekává smlouvání o ceně, které má v turecké kultuře svoji dlouholetou tradici.

Old Book bazar
V Old Book bazar, který se nachází mezi tržnicí a Beyazit mešitou, nedaleko Beyazıt Square narazíte na antikvariáty, knihkupectví a starožitnictví.

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí