Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Belek

 

Základní info o letovisku Belek

Belek je poměrně nové,  malé turistické letovisko na půl cesty mezi Antalyí a Alanyí a zároveň ráj pro golfisty, protože zde najdete čtyři výborně udržované golfové hřiště, z nichž nejznámější je National Golf Club. Díky golfovým možnostem vyhledává Belek zejména movitější klientela a letovisko se také rychle rozvíjí. Belek byl vybudován  v 80.letech 20.století k čistě turistickým účelům. Od té doby tu vyrostlo více než třicet čtyř- až pětihvězdičkových hotelů. Pokud toužíte po komfortu a maximálním pohodlí, je pro vás Belek tou správnou volbou. 

Letovisko se také může chlubit perfektním středomořským podnebím s více než 300 slunečnými dny v roce. Ovšem nejen golf sem láká turisty. Krásná příroda, kulisa vysokého pohoří Taurus, mnohakilometrové písečné pláže, tyrkysové vody Středozemního moře, to vše doslova vybízí ke koupání, vodním radovánkám nebo třeba romantickým procházkám.  Pobřeží lemují palmy.  V okolí Beleku rostou borovicové a eukalyptové háje, olivové i citrusové plantáže. Narazit můžete také na krásné písečné duny. Že se jedná o krásnou a čistou oblast Turecké riviéry, o tom svědčí i ta skutečnost, že tuto oblast vyhledávají mořské želvy a kladou tady svá vejce. Je potřeba tedy dodržovat určitá pravidla v blízkosti konkrétních míst, kde želvy pobývají v době plození.

Pláž v letovisku Belek

Pobřeží v letovisku Belek a jeho okolí omývá teplá a čistá voda Středozemního moře. Přírodní pláž v Beleku je údajně jedna z nejlepších na celém tureckém pobřeží.  Tato pláž byla oceněna modrou vlajkou EU za svoji čistotu a kvalitu. Je dlouhá neuvěřitelných 16 kilometrů, a tak si tady každý najde své místo pro deku či slunečník. Samozřejmostí jsou sprchy, převlékací kabinky a toalety. Na pláži se můžete věnovat některým vodním sportům, např. surfování, jízdě na vodních lyžích, jachtingu i potápění. Pláž se svažuje do moře jen pozvolna, a tak je tato pláž ideální k dětským radovánkám.

Co zde?

Zábava se v Beleku odehrává především ve větších hotelových komplexech a jejich diskotékách a barech. Kdo noční zábavu nevyhledává, může  se večer vydat na příjemnou procházku po pláži.
Kromě koupání a golfu nabízí okolí Beleku i historické zajímavosti. Památek je tu doslova nepočítaně.  Nedaleko se nacházejí dvě antická města, Perge a Side. Obě města nabídnou pozůstatky chrámů, amfiteátrů, cest a domů. Asi 20 kilometrů od Beleku se nalézá také staré město Aspendos. Zdejší starověké divadlo má kapacitu 15 tisíc míst a je ze všech divadel v Malé Asii nejzachovalejší.  Jednou z nejnavštěvovanějších přírodních krás jsou vodopády a přírodní park Kurrsunlu, kde kromě vodopádů můžete spatřit řadu ptáků a rostlin. Vodopád Manavgat je od Beleku vzdálen asi 38 kilometrů. Za nákupy se můžete vydat i do 40 kilometrů vzdálené Antalye. Dobrodružnější povahy se mohou podívat do Národního parku Köprülü  s krásnou subtropickou přírodou ve stejnojmenném kaňonu a s možností divokého raftingu na řece.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí