Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Beldibi

 

Základní info o Beldibi

Klidné turistické letovisko Beldibi se nachází asi hodinu cesty od Antalye a 3 kilometry od Kemeru. Beldibi bylo původně jen malou rybářskou vesnicí, v níž se život v posledních letech přizpůsobil turismu. Přesto si toto místo ponechává svou autentičnost a hosté stále mohou poznat původní tureckou kulturu a folklór.  Své návštěvníky si získává také nekonečnými písečnými plážemi a průzračně čistými vodami Středozemního moře. Beldibi protíná hlavní ulice lemovaná restauracemi, bary a obchůdky se suvenýry. Bujarý noční život tu však nehledejte.  Pokud po něm toužíte, zajeďte si do Antalye nebo nedalekého Kemeru.

Pláž u Beldibi

Pláž je v Beldibi dlouhá, písčito-kamenitá a můžete si na ní půjčit lehátka a slunečníky. Přístup do moře je přes malé oblázky a je velmi pozvolný. Voda je průzračně čistá, proto si zde užijí i vyznavači šnorchlování, protože dále od břehů ve větší hloubce je možné obdivovat korálové útesy. Relaxovat můžete nejen na pláži, ale také v tradičních tureckých lázních „hammam“.

Co zde?

Až vás přestane bavit nicnedělání na pláži, můžete v Beldibi můžete nakoupit různé suvenýry, samozřejmostí je zlato, kožené bundy, šperky a nejrůznější cetky nebo třeba koberce.  Osvěžit se můžete v restauracích, kavárnách i barech. Velkou výhodou letoviska Beldibi je jeho krásná a nedotčená příroda. Proto si můžete půjčit loď a vydat se na průzkum tureckého pobřeží v okolí Beldibi. Určitě nevynechejte návštěvu skalní jeskyně v nedalekém Belbasi, v níž uvidíte pozůstatky paleolitické kultury.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí