Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Alara

 

Turecko - Alara

Alara je jedním z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších prázdninových letovisek Turecké riviéry a zároveň je velmi dobrým výchozím bodem pro konání výletů do blízkého okolí. Alara se nachází mezi městy Alanya a Antalya, přesněji 32 kilometrů od Alanye a 13 kilometrů od Konakli.

Pláže v Alaře

Místní široká pláž s čistým a vyhřátým mořem svádí k celodennímu nic nedělaní a díky svému dobrému přístupu do mělkého moře je vyhledávána nejen rodinami s dětmi, ale i seniory a méně zdatnými plavci.

Pobřeží Alary je velmi členité a mezi skalisky se ukrývá nespočet malých, téměř utajených plážiček, které sice neskýtají komfort v podobě sprch, občerstvení a převlékáren, tak jako hlavní městská pláž ale svým návštěvníkům tento nedostatek plně vynahrazují romantickou atmosférou a soukromím.

Co zde?

V Alaře, stejně jako v jiných prázdninových centrech, naleznete kromě možnosti pobytu na pláži i množství obchůdků, restaurací a barů. Nečekejte zde ovšem noční život a zábavu až do ranních hodin, Alara je spíše klidnější letovisko s pohodovou a přátelskou atmosférou.  Blízká rušnější města jako jsou Side,  Alanya a Antalya lze navštívit místními busy zvanými dolmuše.

Základní info o letovisku Alara

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Zápatí